W chwili obecnej nie dysponujemy pogodą dla danego ośrodka.
Jesteś tu:   

Dojazd

 
 

Komańcza 38-543
woj. podkarpackie
Polska

Obejmuje regiony:
Beskid Niski, Beskidy Środkowe, Beskidy

GPS

N: 49° 20’ 19”
E: 22° 3’ 38”
duża mapa

Komańcza

 
 

W Beskidzie Niskim na stoku Dyszowej w Komańczy nad rzeką Osławicą usytuowany został wyciąg talerzykowy, który jest idealnym miejscem dla rozpoczynających swoją przygodę z nartami i snowboardem. Podczas zjazdów można podziwiać malowniczą panoramę okolicznych miejscowości,  która dodatkowo przyciąga miłośników białego szaleństwa.


W Komańczy panują dobre warunki do uprawiania narciarstwa, ponieważ śnieg zalega tu przez około 150 dni w roku. Wyciąg mierzy 450 metrów a jego przepustowość wynosi 330 osób na godzinę. Zaraz przy nim, przy różnicy wzniesień 82 metry poprowadzona została łatwa 450 metrowa trasa zjazdowa. Stok jest idealny do „stawiania pierwszych kroków” na nartach jak i snowboardzie.


Trasa jest regularnie ratrakowana, dzięki czemu panują na niej idealne warunki do jazdy. Osoby początkujące chcące się nauczyć jeździć pod okiem fachowca mogą zamówić instruktora, który udzieli wiele cennych rad i wskazówek. Po dobrze spędzonym dniu na stoku można udać się do punktu gastronomicznego, w którym można  odpocząć,  zagrzać się  i zjeść ciepły posiłek.

Zdjęcia z ośrodka - Komańcza

Oceń warunki

Wiadomości z ośrodka Komańcza
 
 
 

Stok narciarski w Komańczy zamknięty

17-12-2012
Kolejny sezon z rzędu nieczynny będzie wyciąg narciarski w Komańczy na stoku Dyszkowej w województwie podkarpackim.